Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Uwaga uczestnicy wycieczki na Jarmarki Bożonarodzeniowe w Berlinie!!!

Informujemy, że zbiórka odbędzie się o godzinie 3.00 (w nocy z środy na czwartek) na parkingu LIDL przy ulicy Kaliskiej. Przypominamy, że obowiązkowo każdy uczestnik musi posiadać ze sobą ważny dowód osobisty, bądź paszport. Poniżej prezentujemy ramowy plan wycieczki:

Wyjazd z Włocławka około godziny 3.00 do Berlina.

Przyjazd do Berlina w godzinach porannych. Rozpoczniemy od zwiedzania Bramy Brandenburskiej i Reichstagu – siedziby parlamentu niemieckiego. Następnie przejście na Plac Poczdamski, gdzie zobaczymy supernowoczesne budynki stworzone przez wybitnych architektów. Po obejrzeniu tego placu, wyruszamy dalej Aleją Unter Den Linden i Alexanderplatz, podziwianie Uniwersytetu Humboldta, Arsenału, Niemieckiej Opery Państwowej, barokowej Katedry Św. Jadwigi, Pałacu Republiki oraz Czerwonego Ratusza. Na koniec zwiedzania dotrzemy do słynnego Alexanderplatz z Wieżą Telewizyjną. Godziny popołudniowe przeznaczymy na spacer wśród urokliwych Jarmarków Bożonarodzeniowych. M.in. Weihnachtzauber Gendarmenmarkt i „Świąteczny Czas” pod Czerwonym Ratuszem. Czas wolny poświęcony będzie na zakupy w PRIMARK, a następnie ruszymy w drogę powrotną do Polski. Przyjazd do Włocławka planowany w godzinach porannych. 

Sprawdź także...