KONKURS „EKO - worek sportowy”

KONKURS „EKO – worek sportowy”

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 w Zabrzu ogłasza konkurs plastyczny „EKO – worek sportowy”, który skierowany jest do uczniów klas I – VIII. Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu frontowej strony sportowego worka.

Wymagania dotyczące prac:

Ratownicy medyczni w świetlicy

W dniu 06.02.2024r. naszą świetlicę odwiedzili ratownicy medyczni. Panowie przybliżyli temat bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Dzieci brały czynny udział w zajęciach praktycznych. Lekcja była niezwykle pouczająca.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ ŚWIĄTECZNĄ🎄🎄🎄🎅🎅🎅🎄🎄🎄

🎅 I miejsce zdobyła WIKTORIA MARCINIAK z klasy 3b,

🎅🎅 II miejsce ZUZANNA PUCHALSKA z klasy 2b,

🎅🎅🎅 III miejsce MAJA FILIPIAK z klasy 2d.

Wyróżnienia otrzymali:

Dominik Prajzendanc z klasy 3b, Tomek Andrzejewski z klasy 1c, Igor Łukasik z klasy 2a oraz Alan Jóźkiewicz z klasy 3a.

Serdecznie gratulujemy!!!

Mam Talent

31 maja odbył się w świetlicy pokaz talentów naszych Świetliczaków. Wydarzenie było zorganizowane z okazji Dnia Dziecka. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności plastyczne, wokalne, taneczne oraz gry na instrumentach. Bardzo dziekujemy za udział w pokazie. Gratulujemy talentów!!! A już teraz zapraszamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku.

Z życia świetlicy - maj

Z życia świetlicy – maj

Maj rozpoczęliśmy od poznania specyfiki pracy strażaka. Dowiedzieliśmy jak zachować się w sytuacji zagrażającej życiu oraz utrwaliliśmy numery alarmowe. Następnie przenieśliśmy się w świat sportu i na przykładzie polskich sportowców omówiliśmy zasady fair-play. Kolejny blok tematyczny dotyczył pachnącej majowej łąki. Utrwaliliśmy nazwy kwiatów i owadów jakie możemy na niej spotkać.

Z życia świetlicy - kwiecień

Z życia świetlicy – kwiecień

Kwiecień rozpoczęliśmy od obchodów Światowego Dnia Autyzmu. Świetliczaki dowiedziały się m.in. jakie trudności w rozumieniu świata mają osoby ze spektrum autyzmu. Następnie poznaliśmy tradycje i zwyczaje wielkanocne oraz wykonaliśmy wiele pięknych prac plastycznych. W związku z obchodami Dnia Ziemi dowiedzieliśmy się jak dbać o naszą planetę. Kolejny cykl tematyczny dotyczył