Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY SADZILI DRZEWA

{multithumb}Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń o charakterze ekologicznym. W tym roku jego obchody połączyliśmy z akcją zorganizowaną przez Nadleśnictwo Włocławek. 20 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji sadzenia drzew pod hasłem „Las upamiętniający Stulecie Odzyskania Niepodległości”. Wspólne sadzenie lasu miało na celu upamiętnienie Stulecia Odzyskania Niepodległości, które przypada w roku 2018, budowanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych oraz poszanowania dla przyrody i polskich lasów. Inicjatywa miała miejsce na terenie przylegającym do siedziby nadleśnictwa. Dzieci świetnie się spisały, choć była to ciężka praca. Po zakończeniu akcji na uczniów „czekał” plac zabaw oraz ognisko z kiełbaskami.
Opiekunami uczniów były: p. Katarzyna Centkowska i p. Maria Muras.

 mt_gallery: Uczniowie naszej szkoły sadzili drzewa

Sprawdź także...