Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

TECHNOLOGIE Z KLASĄ 1-3

{multithumb}Uczniowie naszej szkoły zrealizowali pierwszy etap projektu „Technologie z klasą 1-3” organizowanego przez Fundację Uniwersytet Dzieci z siedzibą w Krakowie, a rekomendowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które objęło go patronatem honorowym.
Zajęcia przybliżyły uczniom temat publikowania w sieci oraz zagrożenia z tym związane. Podczas lekcji uczniowie, na podstawie historii o Pocztówkowej Krainie, sprawdziły, jakie niebezpieczeństwo wiąże się z umieszczaniem w Internecie swoich zdjęć czy informacji o sobie i innych. Uczniowie ułożyli kodeks zasad bezpiecznego publikowania w sieci. Dowiedziały się także, jak się zachować, kiedy niepożądany materiał mimo wszystko trafi do Internetu.

 Fotorelacja:

{youtube}CcndylHGG3A{/youtube}

 

Sprawdź także...