Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM W KLASIE VIA

{multithumb}22 października uczniowie klasy VIa gościli na godzinie wychowawczej ratownika medycznego, który przeprowadził zajęcia z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej. Były to niezwykle pouczające warsztaty, gdyż uwrażliwiły wszystkich na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły wiedzy, dzięki której można uratować czyjeś życie.
Uczniowie dowiedzieli się jak należy zachować się w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Ratownik uświadomił uczniom iż tzw. ”złote minuty” ratują życie poszkodowanego. Przypomniał uczniom ważne telefony alarmowe. Jednym z najciekawszych, a zarazem bardzo ważnym punktem warsztatów, były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Początkowo uczniowie przyglądali się czynnościom wykonywanym przez ratownika, a następnie, według jego wskazówek próbowali wykonywać masaż serca oraz sztuczne oddychanie. Dzieci dowiedziały się również, jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc i co najważniejsze, jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego.
Dziękujemy za wizytę w naszej szkole!

mt_gallery: Spotkanie z ratownikiem medycznym w klasie VIa 

Sprawdź także...