Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

PROJEKT CYFROWOBEZPIECZNI – MOCNE HASŁA

{multithumb}W ramach projektu Cyfrowobezpieczni w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 zostały zorganizowane punkty konsultacyjne. Miały one na celu zachęcenie społeczności szkolnej do wymyślania mocnych haseł, których każdy uczeń używa logując się chociażby do poczty internetowej. Mocne hasło to hasło nieoczywiste, nie zawierające żadnych naszych danych, np. dat urodzin. Uczniowie chętnie wzięli udział w akcji oraz wykazali się dużą wiedza i pomysłowością w tym zakresie. Jeśli chcecie sprawdzić jak mocne jest Wasze hasło, wejdźcie na stronę www.howsecureismypassword.net  W polu ENTER PASSWORD wpiszcie swoje hasło, a generator pokaże Wam ile czasu zajęłoby komputerowi złamanie Waszego hasła. Jeśli okaże się, że komputer poradziłby sobie z nim zbyt szybko, to znak dla Was, że pora na zmianę hasła.

 mt_gallery: PROJEKT CYFROWOBEZPIECZNI - MOCNE HASŁA

Sprawdź także...