Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

PÓŁFINAŁ WIELKIEJ LIGI CZYTELNIKÓW

{multithumb}Wielka Liga Czytelników21 kwietnia 2017 w wielu instytucjach w Polsce zorganizowano półfinał Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego „Wielka Liga Czytelników”. Test półfinałowy pisało ponad 2600 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: kl.1-3 i kl.4-6. Nasi reprezentanci: A.Lisiecka, A.Ciesielska, G.Smardzewska (1-3) oraz J.Wojciechowski, M.Gajewski, D.Szczepański (4-6) pisali test w Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu. Uczestnicy musieli wykazać się bardzo dokładną znajomością książek: B. Ostrowskiej „Bohaterski miś” i A. Szklarskiego „Tomek na Czarnym Lądzie”. Naszym uczniom nie udało się zakwalifikować do finału w Katowicach, mimo to ich wynik należy uznać za bardzo dobry.

Dziewczynki zajęły II miejsce w powiecie i IV miejsce w województwie kujawsko-pomorskim; chłopcy IV miejsce w powiecie i XII w województwie. Należy życzyć wszystkim uczestnikom konkursu długotrwałego „zakręcenia” w czytaniu i czerpania przyjemności z książek. Oby zarazili swoją pasją kolegów i członków swoich rodzin.

mt_gallery: Wielka Liga Czytelników

Sprawdź także...