Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Pokazy i szkolenie uczniów SP20 z pierwszej pomocy przedmedycznej

We wtorek 5.05.2026 w naszej szkole odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów oraz nauczycieli , które poprowadziła pani Agnieszka Całkiewicz wraz z uczniami z klasy 7b .

Celem spotkania było zapoznanie uczniów z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Podczas szkolenia omówione zostały najważniejsze zagadnienia, takie jak: resuscytacja krążeniowo-oddechowa (RKO) u dorosłych, RKO u dzieci, pozycja boczna bezpieczna, postępowanie w przypadku omdleń, postępowanie przy zakrztuszeniach. Uczniowie mieli możliwość nie tylko wysłuchać części teoretycznej, ale także aktywnie uczestniczyć w zajęciach praktycznych. Pod okiem prowadzącej ćwiczyli m.in. wykonywanie RKO na fantomach, układanie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz reagowanie w sytuacjach zakrztuszenia i omdlenia.
 
Szkolenie było bardzo wartościowym doświadczeniem, które pozwoliło uczniom zdobyć wiedzę i umiejętności mogące przyczynić się do ratowania życia i zdrowia innych osób.

Sprawdź także...