Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

{multithumb}„SZANUJ KSIĄŻKI Z BIBLIOTEKI

CZY LATO CZY ZIMA.

DWA TYGODNIE KAŻDĄ KSIĄŻKĘ  W DOMU MOŻESZ TRZYMAĆ.”

Tego wierszyka uczyły się dzieci z klas pierwszych podczas spotkań w bibliotece szkolnej. Jak co roku, na początku II półrocza odbywa się  tutaj pasowanie na czytelnika. Podczas zajęć czytelniczych uczniowie wysłuchali fragmentu książki Z. Staneckiej „Basia i biblioteka”, zapoznały się z regulaminem biblioteki i prośbami książki. Dzieci musiały wykazać się znajomością tytułów znanych baśni i wierszy podczas zabawy „Pomieszane tytuły”. Po złożeniu przyrzeczenia, otrzymały zakładki do książek oraz pamiątkowy dyplom. Następnie wypożyczyły swoją pierwszą książkę. Niech zapał do czytania trwa bardzo długo i nigdy się nie skończy.

 mt_gallery: biblioteka

Sprawdź także...