Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

{multithumb}„Książka: zwykłe, papierowe karty, znanych liter czarne, równe rzędy… Zacznij czytać – to tak, jakbyś wkroczył w świat przedziwny: bliski, a odmienny.” ( E.Szelburg-Zarembina)

Na początku drugiego półrocza odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej. To ważne wydarzenie na stałe wpisało się do kalendarza imprez szkolnych. Głównym celem uroczystości było zapoznanie dzieci z biblioteką i jej zbiorami, wdrażanie do właściwego zachowania się w bibliotece oraz wyrabianie prawidłowych nawyków czytelniczych. Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, musieli wykazać się znajomością alfabetu, zapoznali się z regulaminem czytelni i wypożyczalni, wysłuchali próśb książki. Dzieci odgadywały bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Nowi czytelnicy otrzymali kolorowe zakładki do książek, a pamiątkowe dyplomy mają im przypominać o tym uroczystym wydarzeniu.
Zdjęcia w galerii.

Sprawdź także...