Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

OBCHODY DNIA KROPKI

 

{multithumb} 15 września przypadał Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się różne atrakcje związane z tym dniem, np. na języku polskim w klasach 6 a, 6 b, 6 c, i 6 d uczniowie przypomnieli sobie historię Vashti, która wzrusza i daje nadzieję. Porozmawiali o kreatywności, wierze we własne możliwości i o tym, że każdy z nas ma talent.
Motywem przewodnim zajęć była oczywiście KROPKA. Dzieci chętnie brały udział w kreatywnych zabawach:
– rozwiąż dyktando graficzne,
– znajdź drugą część przysłowia u swojego kolegi/koleżanki,
– zakoduj swoje przysłowie, korzystając z układu współrzędnych (trochę matematyki na języku polskim nie zaszkodzi ,
– wylosuj swój kolor kropki, napisz w niej to, co jest dla ciebie ważne i wykorzystaj ją w swoim rysunku.
Wszyscy pięknie ze sobą współpracowali podczas zabawy z KROPKĄ.

Uczniowie klas II i III, na informatyce, mogli wykazać się talentem plastycznym. W edytorze grafiki tworzyli prace plastyczne z KROPKĄ w roli głównej. W klasach starszych do akcji włączyły się chętne osoby.

 

 

 

mt_gallery: dzien_kropki

Sprawdź także...