Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

,,Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
                                                                                                    W. Szymborska

BIBLIOTEKA SZKOLNA ZAPRASZA DO WYPOŻYCZEŃ NOWOŚCI KSIĄŻKOWYCH!

Zapraszamy do wypożyczania książek zakupionych w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”.  Celem programu jest przede wszystkim propagowanie czytelnictwa, rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów oraz uatrakcyjnienie księgozbioru poprzez zakup nowości wydawniczych. W ramach programu zostało zakupionych ponad 500 pozycji książkowych. Są to: lektury szkolne, audiobooki, książki historyczne, powieści obyczajowe, przygodowe, podróżnicze, historyczne, fantasy, poradniki oraz książki z powiększoną czcionką, przewagą ilustracji, do czytania metodą sylabową czy książki obrazkowe dla najmłodszych. Oprócz tego dzięki zdobytym funduszom  w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025 zostały zakupione elementy wyposażenia wnętrza biblioteki, które z pewnością wpłyną na postrzeganie biblioteki jako miejsca przyjaznego uczniom, które warto odwiedzać. Są to: regał do ekspozycji nowości książkowych, ekspozytory, podstawki do książek, rozdzielacze alfabetyczne i działowe do księgozbioru, przekładki do kart czytelnika czy siedziska. 

Książki zostały przygotowane do wypożyczania i zajęły swoje miejsca na regałach w bibliotece.
Teraz czekają już tylko na swoich czytelników!

Zapraszamy

Sprawdź także...