Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

„Ignorantia iuris nocet”

{multithumb}W czwartek 21 listopada 2019 r. uczniowie klasy 8a uczestniczyli w bardzo ciekawej prelekcji zorganizowanej w Prokuraturze Okręgowej we Włocławku. Pani Prokurator Justyna Plechowska          w trakcie zajęć trwających ponad dwie godziny lekcyjne zapoznała uczniów ze strukturą i zadaniami organów ścigania w Polsce, a także przedstawiła zagadnienia związane z odpowiedzialnością karną. Młodzież miała również okazję usłyszeć m.in. o przebiegu studiów prawniczych i aplikacji, która jest niezbędna w celu uzyskania uprawnień do wykonywania zawodu.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Pani Prokurator bardzo dziękujemy za spotkanie!

Sprawdź także...