Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

DZIEŃ KSIĄŻEK – DZIEŃ ZAKLĘĆ Z HARRYM POTTEREM

{multithumb}Pod takim hasłem 6 maja 2016 roku odbyła się w naszej szkole „czarodziejska” zabawa, podczas której 37 uczniów z klas 1-6 wraz z nauczycielami bibliotekarzami odkrywali magiczny świat Harry’ego Pottera. Tym samym włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji, w której biorą udział wydawcy, księgarze i bibliotekarze z całego świata, a jej celem jest przekazywanie magii niesamowitych książek J.K.Rowling kolejnemu pokoleniu czytelników. Impreza rozpoczęła się od Ceremonii Przydziału, podczas której Tiara Przydziału zdecydowała, do którego domu trafił każdy uczestnik.

Korytarz w Segmencie C zamienił się na 2 godziny w Hogwart – Szkołę Magii i Czarodziejstwa. Uczniowie współpracując ze sobą, zdobywali punkty dla swoich domów: rozwiązując czarodziejskie krzyżówki i wykreślanki, ćwicząc zaklęcie pamięci, rysując swoje patronusy. Ochotnicy brali udział w pojedynku czarodziejów, poszukiwali ukrytych składników Eliksiru Wielosokowego. W przerwach uczestnicy słuchali fragmentów książek J.K.Rowling oraz muzyki z filmów o młodym czarodzieju. Nieodzownym rekwizytem każdego uczestnika była różdżka, wykonana samodzielnie w domu oraz przebranie. Podsumowaniem czarodziejskiego spotkania był Ekstremalny Czarodziejski Quiz. Uczniowie, którzy zdobyli Puchar Domów, otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy zajadali się krówkami wszystkich smaków. Przygotowanie tego magicznego spotkania było możliwe dzięki pomocy Wydawnictwa Media Rodzina z Poznania i członków koła bibliotecznego z klas VI.
Zdjęcia w galerii.

Sprawdź także...