Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Dzień Bezpiecznego Internetu to międzynarodowe święto, obchodzone z inicjatywy Komisji Europejskiej. W Polsce dzień ten organizowany jest od 2005 roku w ramach Polskiego Centrum Programu Safer Interemnt. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w internecie oraz propagowanie kreatywnego wykorzystania technik informacyjno – komunikacyjnych w szkolnictwie. W naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wydarzeń szkolnych, a do jego obchodów każdego roku przyłącza się cała społeczność szkolna.
Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” w lutym nauczyciele informatyki, wychowawcy i nauczyciele w świetlicy szkolnej przeprowadzili lekcje na temat różnorodnych zagadnień związanych ze świadomym i bezpiecznym korzystaniem z zasobów sieci i urządzeń cyfrowych. Tematyka zajęć została dopasowana do poszczególnych grup wiekowych.
Zapraszamy do galerii.

Sprawdź także...