Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

WRZESIEŃ 2017

Dnia 4 września zabrzmiał dzwonek, który obwieścił koniec beztroskich zabaw a początek wytężonej pracy w szkolnych murach.
Dzieci w tym roku szkolnym powitały Panie: Mariola Sobocińska, Ewa Adamczyk, Magdalena Małachowska, Jolanta Hejmanowska, Renata Szałkiewicz, Małgorzata Korcz-Andrzejewska oraz nauczyciele pełniący dyżury: K.Biłyk, E.Żelazek, A.Lewandowska, K.Kukucka, E.Tyter, I.Bator.
Wrzesień to miesiąc, w którym wspominaliśmy wakacje. Podczas rozmów i pogadanek wychowankowie opowiadali o letnich podróżach, poznanych miejscach i zabawach. Przedstawili je w swoich rysunkach. Był też czas na wzajemne poznawanie swoich imion i zainteresowań oraz na zabawy i gry integracyjne. Rozmawialiśmy o poszanowaniu gier, zabawek i sprzętu w salach świetlicy.Dzieci poznały zasady poruszania się po szkole, bezpiecznego zachowania się w świetlicy i na stołówce. Nie zabrakło również zajęć dotyczących zachowania bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Poprzez gry i zabawy dzieci zapamiętywały przydatne dla ich bezpieczeństwa znaki drogowe i przepisy ruchu drogowego.

Sprawdź także...