Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM

„Jak nie czytam, jak czytam”
Pod tym hasłem 10 czerwca 2016 roku odbędzie się ogólnopolska akcja masowego czytania. Jej celem jest pokazanie, że mimo pogarszających się statystyk czytelnictwa wśród dorosłych Polaków – młodzi czytają.
10 czerwca (piątek) na 3 lekcji uczniowie naszej szkoły zbiorą się na boisku szkolnym (w razie deszczu – sala gimnastyczna) i będą czytać przyniesione ze sobą książki. Forma akcji ma za zadanie przekonać uczniów, że czytanie nie jest reliktem przeszłości ani czynnością niemodną czy wstydliwą. Uczestnicy przekonają się, że czytają wszyscy. Akcja ma być formą oburzenia młodego pokolenia, że oni czytają, a dorośli nie.
Pamiętajcie: 10.06.2016, ok. godz.10 wszyscy czytamy książki. Mamy szansę wygrać nowe książki do biblioteki szkolnej.

Sprawdź także...