Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Zielona szkoła

343721380 1685937635171025 2163393368068367939 n{multithumb}Klasy 2e oraz 3c w dniach 15-16 maja 2023r. uczestniczyły w zielonej szkole w Goreniu Dużym. Już na początku humory wszystkim dopisywały, chociaż większość uczestników po raz pierwszy w swoim życiu opuszczała swoich ukochanych rodziców. W ramach Zielonej Szkoły dzieci miały okazję w zagrodzie edukacyjnej – Mini Zoo, obejrzeć kilkanaście gatunków ozdobnych ptaków oraz kilkanaście ras zwierząt o ciekawym rodowodzie. Brały także udział w zajęciach edukacyjnych na temat ekosystemu leśnego jego roślinności, gatunków drzew i zwierząt oraz w zajęciach pt. „Nasze ptasie sąsiedztwo”, podczas których uczniowie mieli możliwość zbudowania własnej budki lęgowej. Dużym powodzeniem cieszył się również sklepik oraz boisko i plac zabaw. Wieczorem odbyła się piżama- party, której hitem okazała się piosenka pt. „Solo”. Pobyt na zielonej szkole dostarczył nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Na zawsze dzieci zapamiętają mile spędzony czas podczas wspólnych zabaw. Do domu wszyscy wrócili uśmiechnięci i zadowoleni z mnóstwem miłych wspomnień.

 mt_gallery:Zielona_szkoła_2c,_3c

Sprawdź także...