Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

„Zaprzyjaźnij się z poezją” spotkanie z poetką regionalną p. Katarzyną Jaroszewską 

zdjęcia ze spotkania 26{multithumb}

                                                                                                                                                   Marzy mi się takie marzenie,   które czeka na swoje spełnienie…

                         Dnia 5 kwietnia 2023r.  w Szkole Podstawowej nr 20 we Włocławku odbyło  się spotkanie z poetyckie z  p. Katarzyną Jaroszewską i jej twórczością. Pani Kasia pochodzi  z samego serca Kujaw, spod Włocławka i jest  autorką tomików wierszy: Przystań do której powracam, Od mroku do słońca , Od mroku do słońca. Tak dla życia Poezja cz.1 oraz kart motywacyjnych Z miłości do życia. Wyjątkowego gościa  przywitano wierszem pt. „Marzy mi się…”, autorstwa pani Kasi . Nie ukrywała ona wzruszenia towarzyszącego jej podczas słuchania recytacji. Uczniowie prowadzący spotkanie zadawali  pytania o poetyckie pasje, inspiracje czy ulubione wiersze. Pani Kasia opowiedziała o swojej poetyckiej, literackiej drodze oraz o projekcie Z Kujawami Pomiędzy Słowami. Każdy uczestnik spotkania otrzymał jego  przewodni wiersz pt. Kujawskie serce mam… Pani Katarzyna Jaroszewska opisała nam swoje  pierwsze próby pisarskie oraz  momenty, w których powstawały jej wiersze. Na prośbę uczniów wyrecytowała wiersz z jednego ze swoich tomików.  Następnie  razem z nimi  odczytała wybrane wiersze z jej trzech książek. 

Spotkanie przebiegło w niezwykłej atmosferze. Obecność wyjątkowego gościa dostarczyła nam wielu emocji i niezapomnianych wzruszeń. 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy pani Kasi  za niesamowitą lekcję poezji  i z niecierpliwością czekamy na kolejne tomiki wierszy. 

 mt_gallery: spotkanie_

Sprawdź także...