Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

„Zaprzyjaźnij się z poezją” spotkanie z poetą p. Jackiem Cudnym

IMG 9676{multithumb} 

 

  Czyta tatuś dzisiaj z córką

książkę, która jest lekturką,

o zającach pośród łączek,

pod tytułem ,, KRÓL ZAJĄCZEK”.

Dnia 13 czerwca 2023 r.  w Szkole Podstawowej  nr 20  we Włocławku odbyło się  spotkanie z p. Jackiem Cudnym i jego twórczością. Pan Jacek jest radcą prawnym,  ale również autorem blisko 1000 wierszy, tekstów piosenek dla dzieci i młodzieży. 

Duża część twórczości została opublikowana  w książkach:
– „Wiersze za jeden uśmiech”
– „Zwierzaki”
– „Król Zajączek i Przyjaciele”
– „Muchomorek i inne historie”
– „Malinowa Limanowa”
– „Ładne Kwiatki”

– „Kurze plotki”

Celem spotkania była promocja i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci w ramach realizacji działań związanych z uczestnictwem szkoły w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa oraz w bibliotecznym przedsięwzięciu pod hasłem ,, Zaprzyjaźnij się z poezją”. Na spotkaniu gościliśmy  p. Danutę Wyżykowską- kierownika Filii Dziecięcej Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku oraz Dyrektora Szkoły p. Marka Wódeckiego. W wydarzeniu czytelniczym uczestniczyli uczniowie klasy 1b, 2a, 2b i 3e wraz z wychowawcami i pedagogiem szkolnym.  Podczas spotkania uczniowie zadawali pytania dotyczące ulubionych wierszy p. Jacka Cudnego, ich tematyki oraz recytowali wybrane utwory autora.   Na koniec dzieci, które wzięły  udział  w konkursie plastycznym organizowanym w ramach Festiwalu Dobrej Energii Cudnolandia, który polegał na wykonaniu ilustracji do jednego z wierszy autorstwa p. Jacka Cudnego, otrzymały  podziękowania z imiennym autografem autora.          

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy panu Jackowi Cudnemu za niesamowitą lekcję poezji i z niecierpliwością czekamy na kolejne wiersze.

 Mt_gallery: cudny

Sprawdź także...