Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Zajęcia archeologiczne dla uczniów klasy „0”, 1b oraz 2a

                   
                        Członkowie Koła Naukowego Studentów Archeologii UMCS zawsze pozostają na posterunku! Tym razem, na prośbę pani Agnieszki Mrozowicz, w piątek 24.05.2024r zabraliśmy uczniów kl.”0″, kl.1b oraz kl.2a na „wykopaliska”. Pokazaliśmy pracę archeologa oraz zabraliśmy w małą podróż w przeszłość. W ramach zajęć dzieci mogły odszukać artefakty ukryte w ziemi, zrekonstruować potłuczony kubek i ze znalezionych przedmiotów stworzyć ekspozycję muzealną. Do tego, przy użyciu czarnej i czerwonej farby, nawiązującej do pradziejowych malunków naskalnych uwieczniły to, jak wygląda dzisiejszy świat.
Dziękujemy bardzo za zaproszenie, za otwartość i ciepłe przyjęcie.

Sprawdź także...