Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Z życia świetlicy – styczeń

Styczeń rozpoczęliśmy od przypomnienia przysłów i porzekadeł związanych z nowym rokiem. Na podstawie wiersza J.Kirsta „Dwunastu braci” utrwaliliśmy nazwy dwunastu miesięcy. Następnie przenieśliśmy się do Białowieży i Zalipia. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną zawierającą wiele pięknych zdjęć, na podstawie których wykonaliśmy własnoręczne prace, które zdobiły naszą galerię. Świętując dzień Babci i Dziadka dzieliliśmy się uczuciami, jakimi darzymy dziadków. Nie brakowało wielu ciepłych słów oraz wdzięczności za ich miłość. Ostatni tydzień przed feriami poświęciliśmy na omówienie zasad bezpieczeństwa podczas zimowego odpoczynku. Przygotowaliśmy przedstawienie „Jestem bezpieczny podczas ferii zimowych”, na które zaprosiliśmy dzieci z oddziału zerowego PP nr 6 oraz uczniów klas II b i III b. W pracach plastycznych dominowały charakterystyczne dla tej pory roku bałwanki, śnieżynki i elementy zimowego ubioru. W związku z trwającym karnawałem nie zabrakło również zabaw przy muzyce.

 mt_gallery: styczeń

Sprawdź także...