Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Z życia świetlicy – październik

img 20221107 wa0001 copy{multithumb}W październiku realizowaliśmy tematykę związaną ze Światowym Dniem Zwierząt, Dniem Drzewa, Dniem Bezpiecznego Komputera oraz świętem Dyni. Świetliczaki poznały wiele ciekawostek oraz genezę powstania tych dni. Podczas zajęć „Dary jesieni” dowiedzieliśmy się jakie skarby skrywa jesień. W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Roweru, rozmawialiśmy
o aktywności fizycznej, zdrowiu oraz przypomnieliśmy sobie zasady zdrowego odżywiania. Zachęcałyśmy również dzieci do aktywności fizycznej. Następnie na kilka dni przenieśliśmy się do Kazimierza Dolnego i na Żuławy Wiślane. Odbyły się także kolejne zajęcia z cyklu „ Z mapą przez świat”, podczas których odwiedziliśmy Sri Lankę. Poza tym wykonaliśmy dwa zadania z projektu „Świetliczaki na tropie … kolorów Świata”, przenieśliśmy się do:

– Finlandii, najbardziej zalesionego zakątka Europy. Obejrzeliśmy prezentację dotyczącą różnych gatunków drzew oraz zapoznaliśmy się z bohaterami książek o Muminkach. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie makiety „ Muminki w zaczarowanym lesie”.

– Australii, kraju zdominowanego przez kangury. Dowiedzieliśmy się dlaczego kangur i emu znajdują się w herbie tego kraju oraz poznaliśmy ich sylwetki. Po sporej dawce wiedzy odbyły się zabawy sportowo-ruchowe z wykorzystaniem m.in. worków materiałowych i woreczków z grochem.

Pobyt w świetlicy umilały uczniom zajęcia umuzykalniające, plastyczne oraz gry i zabawy ruchowe.

 mt_gallery:Pażdziernik

Sprawdź także...