Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Z życia świetlicy – maj

Maj rozpoczęliśmy od poznania specyfiki pracy strażaka. Dowiedzieliśmy jak zachować się w sytuacji zagrażającej życiu oraz utrwaliliśmy numery alarmowe. Następnie przenieśliśmy się w świat sportu i na przykładzie polskich sportowców omówiliśmy zasady fair-play. Kolejny blok tematyczny dotyczył  pachnącej majowej łąki. Utrwaliliśmy nazwy kwiatów i owadów jakie możemy na niej spotkać. Nie zapomnieliśmy o Światowym Dniu Pszczół. Odbyły się zajęcia mające na celu uświadomienie dzieciom jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają te owady. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie pszczół z papieru. Z okazji Dnia Mamy rozmawialiśmy o rodzinie, miłości i szacunku. W związku z Dniem Dziecka odbył się w świetlicy pokaz talentów „ Mam talent”, w którym świetliczaki zaprezentowały swoje talenty.

 Mt_gallery: maj1

Sprawdź także...