Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Z życia świetlicy …. grudzień

{multithumb} 

W świetlicy zawitała zima. Poruszyliśmy temat występowania na naszej planecie czterech pór roku i związanego z nimi ruchu obiegowego Ziemi. Wyjaśniliśmy dlaczego zimą mamy tak niską temperaturę powietrza. Poza tym, wspólnie śpiewaliśmy piosenki o zimowej tematyce oraz wykonaliśmy kilka ciekawych prac. Zastanawialiśmy się również jak można pomóc zwierzętom przetrwać zimę. Przeczytaliśmy baśń “Królowa Śniegu” oraz zapoznaliśmy się z literaturą dotyczącą dobrego wychowania. Odegraliśmy wiele scenek związanych z sytuacjami, w których należy zastosować savoir vivre.

W świetlicy obchodziliśmy Dzień Anioła oraz Dzień Osób Niepełnosprawnych. Najważniejszym wydarzeniem były mikołajki. Z tej okazji zorganizowaliśmy dzień pełen zabaw ruchowych oraz gier tematycznych. Dekorowaliśmy również pierniczki.

Świetlica zorganizowała kiermasz świąteczny, na który swoje prace przyniosły dzieci z całej szkoły. Jeszcze raz bardzo dziękujemy uczniom za tak wielkie zaangażowanie!

W związku ze zbliżającymi się świętami, chcielibyśmy życzyć świetliczakom oraz ich rodzinom spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w zdrowiu  i rodzinnym gronie.

mt_gallery: świetlica

Sprawdź także...