Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Z wizytą w bibliotece

IMG 20230111 095758{multithumb}Dzieci z klasy I d udały się do zmodernizowanej biblioteki na ulicy Warszawskiej. Poznały budynek i jego poszczególne strefy. Największym zainteresowaniem cieszyła się Mediateca i Strefa Dziecka. Tu zadbano o przyjemne spędzenie wolnego czasu poprzez zabawę. Oprócz wypożyczania książek można tu również pograć w gry planszowe, poukładać klocki Lego, pobawić się na Magicznym Dywanie. Chłopców najbardziej zainteresowały zajęcia z użyciem robotów do programowania Codey Rocky, dziewczynki zasiadły na wygodnych pufach lub między regałami na półkach i oddały się czytaniu. Na chwilę relaksu zaprosiła ich huśtawka. Na zajęciach z czytelnictwa dowiedziały się jak można spełniać marzenia o lataniu? Odpowiedź na to pytanie znalazły w książce „Najwyższa na świecie wieża z książek” . Czytanie ma wielką moc, wystarczy otworzyć drzwi wyobraźni. Było cudownie. Większość dzieci zapowiedziała wizytę z rodzicami.

 mt_gallery:1d

Sprawdź także...