Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

XI edycja Gigantów Programowania

„Koduj z Gigantami” to bezpłatne warsztaty z programowania organizowane przez Gigantów Programowania w ramach ogólnopolskiej, społecznej akcji edukacyjnej. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja nauki programowania wśród uczniów.

Zajęcia odbywać się będą w formule stacjonarnej (10 – 11 września, ul. Chopina 59 we Włocławku) i on-line (od 3.09 do ok. 20.09 w zależności od tematyki warsztatów).

Link do zapisów

https://www.giganciprogramowania.edu.pl/koduj-z-gigantami

Motywem przewodnim tegorocznych zajęć będzie cyberbepieczeństwo.

Tematyka warsztatów:

klasy I – III: programowanie w języku Scratch oraz Minecraft Education Edition

klasy IV – VI: programowanie w języku Scratch oraz tworzenie aplikacji mobilnych w AppInventor, a w przypadku warsztatów online, do wyboru są także warsztaty z tworzenia stron internetowych.

klasy VII – VIII: programowanie w językach Python oraz C#

Podobnie, jak w roku ubiegłym (za godne reprezentowanie szkoły) wszyscy nauczyciele informatyki wynagrodzą uczniów pochwałą z zachowania oraz cząstkową oceną celującą z przedmiotu. Wystarczy okazać pedagogowi otrzymany CERTYFIKAT.

Zachęcamy do zapisów!

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Ministerstwo Edukacji i Nauki, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK i ORE oraz Prezydent Włocławka dr. Marek Wojtkowski.

Giganci Włocławek.jpg

Włocławek 10-11.09.2022.jpg

Włocławek 10-11 września.jpg

 

 

Sprawdź także...