Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

WYNIKI OGÓLONOPOLSKIEGO KONKURSU INSTALOGIK

338904895 735177428285262 3567155114124016667 n 3{multithumb}30 marca odbyło się zakończenie IV edycji ogólnopolskiego konkursu InstaLogik 2022/23.

InstaLogik to konkurs adresowany do uczniów klas IV – VIII zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką oraz programowaniem. Uczestnicy zmierzają się z zadaniami logicznymi oraz prostymi ćwiczeniami programistycznymi, które wprowadzają ich w świat programowania. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Edukacji i Nauki oraz Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Każdy zarejestrowany uczeń otrzymał własne konto, na którym w ciągu półrocznej pracy rozwiązywał zadania podzielone na trzy etapy. W bieżącym roku szkolnym, w Polsce, było to 8909 osób.

Etap I

Zadania przygotowane zostały w taki sposób, by w konkursie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie, którzy chcą zmierzyć się z zadaniami logicznymi i rozwijać zdolności logicznego myślenia. Etap polegał na rozwiązaniu online pytań testowych do kilku zadań matematyczno – logicznych opisanych w formie historyjki. Uczniowie mieli miesiąc czasu na przemyślenie i rozwiązanie zadań tego etapu.

Etapy II i III

Zadania zostały podzielone na matematyczno – logiczne oraz ćwiczenia programistyczne w języku Assembly. Przed II etapem na stronie konkursu udostępnione zostało środowisko programistyczne języka Assembly oraz materiały szkoleniowe pozwalające szerzej zapoznać się z tym językiem i przygotować się do kolejnych etapów konkursu. Na otwartych sesjach próbnych uczniowie sprawdzali swoje siły podczas rozwiazywania zadań programistycznych.

Klasyfikacja

Klasyfikacja prowadzona była województwami oraz poziomami klas z różnymi progami punktowymi dla poszczególnych poziomów. 

 

W bieżącym roku szkolnym naszą szkołę reprezentowało 42 uczniów. 

W I etapie: Igor Kamieniarz (IVb), Agata Łozowska (IVb), Amelia Miziołek (IVc), Zofia Schweda (IVc), Jan Bieniek (IVd), Rafał Jackowski (IVd), Dominik Jakubowski (IVd), Zuzanna Grube (Vc), Robert Andrzejewski (Vd), Julia Borkowska (Vd), Filip Czarniak (Vd), Alicja Grabowska (Vd), Szymon Groblewski (Vd), Kalina Salach (Vd), Lidia Majewska (Ve), Olga Śmiałek (Ve), Dawid Wesołowski (Ve), Lena Palke (VIIIe), Amelia Urbańśka (VIIIe) oraz Miłosz Słowiński (VIIIf). 

W II etapie: Mateusz Prajzendanc (IVb), Michał Lewandowski (IVb), Szymon Palke (IVc), Zofia Krygier (Vd), Anna Urbańska (Vd), Maciej Krygier (VIIa), Natalia Krawczyk (VIIIe), Julia Pawłowska (VIIIe), Igor Rutkowski (VIIIf), Klaudia Syska (VIIIf).

W III etapie: Lena Lipińska (Vc).

W samym finale wzięło udział ponad 2576 uczestników z całej Polski

Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej szkoły zdobyli 5 tytułów LAUREATA i 6 tytułów FINALISTY. 

Klasy V:

– LAUREAT I miejsca: Franciszek Buczkowski (Ve)

– LAUREACI III miejsca: Jakub Pasik (Vd) oraz Aleksander Piwoński (Vd)

– FINALIŚCI: Tymoteusz Sielaszuk (Vc), Filip Dymiński (Vd), Adriana Kostrzewska (Vd), Aleksander Kostrzewski (Vd) oraz Szymon Piwoński (Vd).

Klasy VIII:
LAUREACI III miejsca: Anna Pawlak (VIIIf) i Jakub Stępień (VIIIf)
FINALISTA: Kacper Maciejewski (VIIIe)
 
Wszystkim gratulujemy ogromnego sukcesu!
Kolejna edycja w przyszłym roku szkolnym. Już dziś, serdecznie zapraszamy! Konkurs InstaLogik pozwoli sprawdzić czy ma się zadatki na bycie prawdziwym programistą. Żeby w nim wystartować, trzeba lubić rozwiązywać logiczne zagadki i mieć chęci do pracy. Nagrodą będzie satysfakcja z rozwiązywania ciekawych zadań konkursowych.

Sprawdź także...