Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

WYCIECZKA DO CENTRUM NOWOCZESNOŚCI MŁYN WIEDZY W TORUNIU

{multithumb}27 września 2016r. uczniowie klas VIb i VId wraz z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Torunia w ramach projektu realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik z Warszawy we współpracy z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz Wydziałem Humanistycznym UMK. Uczestnicy obejrzeli ciekawe wystawy stałe, które dostarczyły im wielu niesamowitych wrażeń. Dużym zainteresowaniem cieszył się dominujący eksponat Wahadło Foucaulta. Następnie podziwiali ekspozycję umieszczoną w największej przestrzeni wystawienniczej, którą jest rzeka i jej otoczenie. Odwiedzając kolejne sale, uczniowie słuchali, dotykali, obserwowali, doświadczali, zadawali pytania i poszukiwali odpowiedzi. W tym dniu łączyli naukę z emocjonującą zabawą. Później był spacer ulicą Szeroką i szaleństwo piernikowych zakupów. To była ekscytująca wycieczka!
Zapraszamy do galerii…

Sprawdź także...