Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

WLC – TEST KWALIFIKACYJNY

Z przykrością informujemy, że test kwalifikacyjny przewidziany zgodnie ze zmienionym regulaminem WLC na dzień 11 maja 2020 w naszej szkole nie odbędzie się. Taka decyzja została podjęta ze względu na to, że nie można z przyczyn epidemiologicznych przeprowadzić tego etapu w szkole, a test internetowy nie daje możliwości wyłonienia trzech najlepszych uczestników w każdej kategorii wiekowej. Wyniki byłyby bardzo nieobiektywne ze względu na posiadanie przez uczestników książki konkursowej i obecności np. rodziców. Zdecydowaliśmy się na inne rozwiązanie. Wszyscy uczniowie, którzy zdobyli 10 sprawności czytelniczych będą mogli wziąć udział w konkursie szkolnym zorganizowanym po powrocie dzieci do szkoły ( wrzesień lub październik) wg zasad regulaminu przed zmianami: bez udziału rodziców i bez tekstu konkursowej lektury. Wszyscy uczestnicy otrzymają pochwały i oceny z języka polskiego.

Jednym z celów Wielkiej Ligi Czytelników jest rozpowszechnianie i odświeżanie kanonu krajowej i światowej literatury dziecięcej i młodzieżowej. Ten cel został z całą pewnością osiągnięty. Proszę potraktować konkurs jako pożyteczną rozrywkę, a nie jako stresujące wydarzenie. Bawmy się czytając książki.

Sprawdź także...