Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

WIZYTA w Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym 1 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Widzącej i Niewidomej im. L Braille’a w Bydgoszczy

Screenshot 20221125 193346 Word{multithumb}24.11.2022 roku w ramach podsumowania kampanii społecznej „ Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie” uczniowie wraz z koordynatorkami akcji w szkole wybrali się do K-P SOSW nr 1 w Bydgoszczy. Wieloletnia współpraca oraz jubileusz 150-lecia Ośrodka stały się pretekstem do spotkania z jego uczniami i pracownikami. Rozmawialiśmy z uczniami, obserwowaliśmy lekcję matematyki w klasie 4, poznaliśmy historię Ośrodka, zwiedzaliśmy budynki, w których uczą się i mieszkają dzieci. Wczuwając się w sytuację osoby niewidomej poruszaliśmy się z pomocą „ białej laski”, pisaliśmy na sześciopunktowej maszynie brajlowskiej swoje imiona, oglądaliśmy film dla niewidomych, uczyliśmy się wlewać wodę do szklanki, widzieliśmy psa przewodnika. Na koniec zaproszono nas na słodki poczęstunek – „ podwieczorek w ciemności”- z zasłoniętymi maskami oczami piliśmy herbatę i jedliśmy pyszne ciasto przygotowane przez uczniów szkoły branżowej. Zadaniu sprostaliśmy, choć łatwo nie było: )

To była niezwykła przygoda i magiczne spotkanie, które zapamiętamy na długo.

Serdecznie dziękujemy wychowawcom i uczniom naszej szkoły, którzy nagrali filmiki z życzeniami , oraz wykonali laurki – sprawiły one wielką radość naszym Kolegom i Koleżankom z Ośrodka. Po raz kolejny otrzymaliśmy certyfikat!!

Podziękowania kierujemy również do Rady Rodziców oraz Prezes Stowarzyszenia” Wespół” dzięki którym wyjazd był możliwy.

Aneta Suska

Lidia Wysocka

mt_gallery:Biała_laska

 

 

 

 

 

 

Sprawdź także...