Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

WĘDRÓWKA PEWNEGO HOBBITA

{multithumb}Światowy Dzień Czytania Tolkiena przypada co roku 25 marca. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy dla wszystkich miłośników twórczości tego autora. John Ronald Reuel Tolkien to pisarz angielski, najbardziej znany twórca literatury fantasy. Jego trylogię „Władca Pierścieni” uważa się za jeden z najważniejszych utworów tego gatunku. Konkurs „Wędrówka pewnego hobbita” skierowany był do uczniów klas VI-VIII. Wzięło w nim udział 17 osób, w tym jedna uczennica z klasy V. Warunkiem uczestnictwa była znajomość książki „Hobbit czyli tam i z powrotem”. Uczestnicy zmagali się z pytaniami typu: prawda czy fałsz oraz rozwiązywali test wielokrotnego wyboru. Do zdobycia było 40 punktów. Wyniki: I miejsce Janusz Wojciechowski VIc ( 39/40); II miejsce Kacper Centkowski VIb i Zuzanna Zielińska VId (37/40); III miejsce Zuzanna Paciej VIc, Nadia Stolarska VIb i Mateusz Syska VIIIb ( 36/40).
Zdjęcia w galerii.

   

Sprawdź także...