Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

W WIOSCE INDIAŃSKIEJ HEJA-HO!

{multithumb}7 czerwca 2017 r. uczniowie z klas IIIe oraz IIc, pod opiekom wychowawczyń Anny Lewandowskie i Lilianny Malendowicz oraz pań Katarzyny Biłyk i Doroty Siedleckiej, udali się na wycieczkę do urokliwej Wioski indiańskiej Tatanka w Solcy Małej. W wiosce dzieci poznały indiańską kulturę, warunki życia Indian, zobaczyły indiańskie przedmioty. Dzieci także aktywnie uczestniczyły w wielu zabawach indiańskich, takich jak: indiański tor przeszkód, strzelanie z łuku, rzuty włócznią i rzutkami do celu, wyścig żółwi, malowanie twarzy. Miały również okazję pobawić się na placu zabaw i zapoznać się ze zwyczajami zwierząt z mini zoo. Dzieci uczyły się pieśni i tańców indiańskich, słuchały legend. Na zakończenie zakupiły pamiątki w sklepiku oraz posiliły się kiełbaską z ogniska. Wycieczka na długo pozostanie w pamięci uczniów.

 mt_gallery: W WIOSCE INDIAŃSKIEJ HEJA-HO!

Sprawdź także...