Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

W TRAMPKACH PRZEZ WŁOCŁAWEK – RZEKI I JEZIORA

anwil wespolProjekt
„Uczę się z ANWIL”
„W trampkach przez Włocławek
– rzeki i jeziora”

kierujemy do uczniów szkół podstawowych ze względu na naturalną ciekawość świata, postawę badawczą, chłonność umysłu i podatność na akcje uświadamiające.

„Kiedy wycięte zostanie ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zostanie zatruta i zginie ostatnia ryba, odkryjemy, że nie można jeść pieniędzy…”

Raport Greenpeace „Rzeka nie jest ściekiem” to wynik badań stanu czystości dorzecza Wisły. Wynika z niego, że największa rzeka kraju oraz jej dopływy są w wielu miejscach skażone niebezpiecznymi substancjami, w tym metalami ciężkimi, pestycydami oraz toksycznymi chemikaliami. Wielu z nas uważa, że woda to zasób samoistnie odnawialny. Nie uświadamiamy sobie, że przy dużej ilości zanieczyszczeń przyroda sama sobie nie poradzi. Zabraknie miejsc, wśród których będzie można wypocząć oraz słodkiej wody do picia.

pdf Plakat Projektu „Uczę się z ANWIL” „W trampkach przez Włocławek – rzeki i jeziora”

  

Sprawdź także...