Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Zajęcia o finansach realizowane w ramach programu edukacji ekonomicznej NBP.

{multithumb}18 lutego w naszej szkole odbyły sie zajęcia o finansach, które są realizowane w ramach programu edukacji ekonomicznej NBP. Dzieci z klasy 3d poznały historię powstawania pieniądza (od płacidła, poprzez debiut pieniądza kruszcowego, pierwsze monety, aż po kwit, który stał się banknotem i zakupy bez gotówki). Oglądały pieniądze, które obowiązują w Polsce od 1994 roku. Dowiedziały się, że każda moneta ma awers i rewers. Po obejrzeniu filmu wspólnie ustaliły, jakie cechy ma dzisiejszy pieniądz. Poznały dwie ważne instytucje, w których wytwarza się pieniądze. W ostatniej części zajęć wykonywały zadania praktyczne z wykorzystaniem obliczeń pieniężnych.

https://photos.app.goo.gl/Y7REg5opHZdKaqeTA

 

Sprawdź także...