Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Turniej szachowy

Mimo wakacyjnych nastrojów szachiści stoczyli ciężki bój umysłów w ostatnią środę roku szkolnego! Zagrali na dystansie 7 rund w tempie 10’5″ na zawodnika. Nasi uczniowie odnieśli duży sukces. Tytuł najlepszego szachisty na Indywidualnych Mistrzostwach Szkół Włocławka do lat 15 zdobył  Maciej Krygier, a najlepszą szachistką w tej grupie wiekowej została Zosia Krygier. Laura Białkowska wywalczyła tytuł – najlepszej szachistki Włocławka w grupie klas 1-3 . Za swoją wspaniałą grę otrzymali po 2 statuetki oraz bony  o wartości 200zł do realizacji w Salonie Empik od Jakuba Lisieckiego – prezesa Stowarzyszenia L.I.S.E.K. Wszystkie wygrane mecze Macieja Krygiera oraz bardzo wysoka dodatkowa punktacja  systemem  Buchholza dała ZSP nr 1 drugie miejsce w rankingu włocławskich szkół. Bardzo dzielnie walczyli również pozostali zawodnicy.. Wśród chłopców  w grupie wiekowej klas 1-3 drugie  miejsce  wywalczył   pierwszoklasista: Michał Witkowski.   W kategorii dziewczynek w tej grupie wiekowej na podium uplasowała się również Gabriela Winna zajmując 3 miejsce. W pierwszej dziesiątce znalezli się: Michał Leśniewski -6 miejsce; Franciszek Władecki -9 miejsce oraz Dominik Prajzendanc na 10 miejscu. W rupie klas IV-VIII : Kamil Małkowski -7 miejsce i Jakub Ho na miejscu 9.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sprawdź także...