Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 2023 w naszej szkole

IMG 7942{multithumb}

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.????
Został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2007 roku, jako jeden z kilku oficjalnych dni ONZ poświęconych kwestiom zdrowotnym. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) około jedno na 100 dzieci jest w spektrum autyzmu, który stanowi zróżnicowaną grupę objawów związanych z rozwojem mózgu (ang. autism spectrum disorder, ASD). W dniu 2 kwietnia każdy może wyrazić swą solidarność z osobami z autyzmem. Dziś zrobiliśmy to i MY , efekty widać w załączonej fotorelacji ?
Więcej zdjęć na szkolnej stronie facebooka
 

mt_gallery: autyzm
 
 
 
 
 

Sprawdź także...