Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Światowy Dzień Pluszowego Misia

20221124 102215{multithumb}

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś”.

H. Bechlerowa

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Data święta nie jest przypadkowa, ponieważ właśnie tego dnia przypadała rocznica stworzenia tej pluszowej zabawki.

W związku z tym 24 listopada b.r., w przeddzień tego święta, bibliotekę szkolną odwiedziły przedszkolaki z grupy ,,0a”. Dzieci poznały historię Święta Pluszowego Misia oraz misie, które stały się bohaterami książek dla dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszyła się nauka krótkiego ,,misiowego” wiersza. Oprócz tego przedszkolaki wzięły udział w zabawie ruchowej, wysłuchały z uwagą bajki o Złotowłosej i trzech misiach, odgadywały tematyczne zagadki. Na koniec wizyty dzieci otrzymały „małe co nieco”( pisownia kubusiowa), czyli misiowe smakołyki.

Wszystkim uczniom o tym wyjątkowym dniu przypominała gazetka biblioteczna. Z niej dowiedzieli się, dlaczego takie święto zostało ustanowione oraz poznali poczet misiów, które podbiły świat. Na stoliku w bibliotece wyeksponowano książki, których bohaterami były niedźwiadki. Poza tym powstała niesamowita wystawa pluszowych misiów, ofiarowanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że to wspólne, misiowe świętowanie zostanie w pamięci dzieci na długi czas.

 

mt_gallery:Dzień_misia

 

 

 

 

Sprawdź także...