Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

#SUPERKODERZY W NASZEJ SZKOLE!

Nasi młodzi internauci będą w przyszłym roku szkolnym uczyć się, jak poruszać się w cyfrowym świecie bezpiecznie, mądrze i kreatywnie. Udało nam się zakwalifikować do ogólnopolskiego programu edukacyjnego #SuperKoderzy prowadzonego przez Fundację Orange. W edycji 2017/18 weźmie udział 125 szkół z całej Polski. W czasie trwania programu dzieci będą uczyć się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach języka polskiego. Być może w młodych programistach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe. Programista to przecież zawód przyszłości!
Aby zakwalifikować się do udziału w programie, oprócz formularza zgłoszeniowego, należało przygotować krótki film odpowiadający na pytanie „Dlaczego chcesz zostać #SuperKoderem?”
Zobacz naszą odpowiedź.

{vimeo}214158110{/vimeo}

https://vimeo.com/214158110/18a6f327aa 

Opiekunki SuperKoderów:
p. Małgorzata Jędrzejewska (język polski) i p. Iwona Pawlak (zajęcia komputerowe)

Sprawdź także...