Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

SUKCES NASZEGO UCZNIA

{multithumb}10 marca w auli Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu odbyło się uroczyste podsumowanie XI Konkursu Informatycznego Bóbr. Uczeń klasy IIIe Mateusz Przybysz został laureatem kategorii Skrzat i odebrał dyplom z rąk profesora Macieja M. Sysło.
W sumie, w XI edycji konkursu wzięło udział ponad 1 610 000 uczestników z 55 krajów. Do polskiego konkursu przystąpiło 15 862 uczniów w czterech kategoriach wiekowych (Skrzat, Beniamin, Junior, Senior). Tegoroczna edycja konkursu została objęta patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Cyfryzacji. Warto dodać, iż zadania konkursowe z ubiegłych lat znalazły się również na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczącej wdrażania programowania w szkole.
Zasady konkursu były podobne do zasad bardzo popularnego w szkołach konkursu matematycznego Kangur – ten jednak dotyczył informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.
Mateuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

mt_gallery: XI Konkurs Informatyczny Bóbr

 

mt_ignore: Konkurs Bóbr

Sprawdź także...