Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2017

{multithumb}„Nie ma śmieci – są surowce” to przesłanie tegorocznej edycji Akcji Sprzątanie świata – Polska. Fundacja Nasza Ziemia i partnerzy Akcji zwracają w ten sposób uwagę na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistości surowcami. Nie mogą one kończyć jako „śmieci” – na składowisku, w lesie czy w rzece, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania, funkcjonując jako zasób w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym (GOZ).
Nasza szkoła włączyła się w tegoroczną akcji „SPRZĄTANIA ŚWIATA”. Uczniowie kl.0-VII w dniach 11-28 września zbierają surowce wtórne z podziałem na makulaturę i plastik (butelki po napojach, jogurtach, mleku, oleju, szamponie, płynie do naczyń … – powinny być czyste i zgniecione).
Informacja na temat akcji Akcji Sprzątanie świata – Polska 2017 (*.pdf)
SPRAWDŹ, JAK SEGREGOWAĆ ŚMIECI! (*.pdf)

Sprawdź także...