Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM POCZTY POLSKIEJ

{multithumb}12 i 13 listopada 2015 r. Pani Aneta Rutkowska – pracownik Poczty Polskiej S.A. Biura Marketingu i Filatelistyki w Bydgoszczy prowadziła w naszej szkole prelekcje na temat historii Poczty Polskiej i powstania filatelistyki. W spotkaniach uczestniczyli uczniowie klas I-III. Dzieci miały okazję zapoznać się z historią Poczty Polskiej, prawidłowym adresowaniem przesyłek oraz ich obiegiem, a także z pracą na poczcie – od okienka pocztowego, poprzez ekspedycję, logistykę, kończąc na doręczeniu, czyli roli listonosza.

Pani Rutkowska prezentując zbiory znaczków przedstawiła też zasady filatelistyki, namawiając dzieci do nowego hobby. Zachęcała również milusińskich do wysyłania kartek pocztowych na święta, a szczególnie tych specjalnych do Świętego Mikołaja. Poinformowała też, że w tym roku dzięki współpracy z Pocztą Fińską każde dziecko może otrzymać spersonalizowany List od św. Mikołaja z dodatkowymi upominkami (bajeczny kalendarz, gwiazdkowe puzzle). Dla zainteresowanych rodziców informacja na stronie internetowej www.poczta-polska.pl. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki pocztowe oraz szablony, na których wykonały swoje propozycje znaczków.

mt_gallery: Spotkanie z pracownikiem Poczty Polskiej

Sprawdź także...