Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

SPOTKANIE Z KUBUSIEM PUCHATKIEM

 18 stycznia w szkolnej bibliotece obchodziliśmy dzień najsympatyczniejszego i najbardziej znanego misia na świecie- Dzień Kubusia Puchatka. W zajęciach wzięły udział dzieci z grupy 0a. Dzieci miały okazję poznać historię powstania pomysłu na książkę o przygodach Kubusia Puchatka. Dowiedziały się, skąd wzięło się jego imię, kto go wymyślił oraz kim był książkowy bohater Krzyś. Uczniowie wysłuchali również jednego z opowiadań o tytułowym misiu. Po lekturze książki przyszedł czas na zagadki oraz zabawę ruchową. 

                   Spotkaniu towarzyszyła wystawa książek o Kubusiu Puchatku oraz bogata kolekcja maskotek z podobizną Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Wszystkim uczniom o tym wyjątkowym dniu przypominała również gazetka biblioteczna.

Sprawdź także...