Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

SPOTKANIE KLAS I-III Z RATOWNIKAMI WOPR

{multithumb}26 kwietnia 2018 roku uczniowie klas I-III spotkali się z ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się, co to jest WOPR, czym zajmują się ratownicy WOPR-u i gdzie można ich spotkać. Zobaczyli, jakiego sprzętu używają w czasie akcji ratunkowych nad wodą. Poznali zasady udzielania pierwszej pomocy nie tylko tonącym, ale również osobom , które doznały porażenia słonecznego lub zostały pokąsane przez owady i występują u nich objawy uczuleniowe. Dowiedzieli się, również jakie czynności trzeba wykonać i w jakiej kolejności, aby udzielić pomocy osobie poszkodowanej, u której wystąpiło podejrzenie ustania pracy serca z utratą przytomności i bezdechem. Następnie ćwiczyli przeprowadzanie resuscytacji i układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.

 mt_gallery: Uczniowie klas I-III spotkali się z ratownikami WOPR

Sprawdź także...