Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

SPORTOWY TALENT

{multithumb}Program SPORTOWY TALENT był realizowany przez klub sportowy Akademia Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Program zajęć obejmował ćwiczenia ogólnorozwojowe z elementami gimnastyki korekcyjnej w formie zabaw. Ćwiczenia poprawiały sprawność i koordynację ruchową, kształtowały poprawną postawę, rozwijały spostrzegawczość i orientację w przestrzeni oraz poprawiały szybkość i zwinność.

„Dzieci na zajęciach zapoznały się z następującymi zagadnieniami: bezpieczeństwo w czasie zajęć sportowych, rozgrzewka sportowca, kontuzje w sporcie, rywalizacja sportowa, fair play w sporcie, dopingowanie w czasie zawodów sportowych i docenianie oraz szanowanie przeciwników biorących udział w rywalizacji sportowej. Główne zasady sportu tj. motywacja, systematyczność, uczciwość, dokładność i chęć poprawiania swoich wyników były przedstawiane w wielu rozmowach z dziećmi jako wartości nie tylko sportowe, ale również przydatne w codziennym życiu – uczeń w szkole, kolega na podwórku, czy dziecko w domu. Myślę, że zabawowa forma zajęć spodobała się dzieciom, a troszkę dyscypliny spowodowało, że każde dziecko kończąc zajęcia było zmęczone, ale całe i zdrowe. Uśmiechy i „przybijane piątki” były miłym podziękowaniem. Część dzieci kontynuuje te zajęcia na treningach w Akademii Zdrowia i Karate Tradycyjnego Włocławek.”

Jarosław Bicz

Sprawdź także...