Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

RATOWNICZKI MEDYCZNE Z WIZYTĄ W KLASACH DRUGICH

{multithumb}28 listopada 2017r. w klasach IIa, IIb i IIc gościły Panie z Ratownictwa Medycznego z Wojewódzkiego Szpitala we Włocławku. Ratownik medyczny to osoba, która jest uprawniona do udzielania pomocy w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy. Uczyły się w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej oraz w jaki sposób wzywać pomoc – trzeba się przedstawić, powiedzieć ile ma się lat, powiedzieć gdzie się znajduje, co się stało i dlaczego potrzebuje pomocy. Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.

 mt_gallery: Ratowniczki medyczne z wizytą w klasach drugich

Kontynuacją spotkania były porady na temat przyjmowania prawidłowej pozycji ciała podczas korzystania z różnych urządzeń cyfrowych. Dzieci najpierw w sali lekcyjnej, a następnie pracowni komputerowej w praktyce przećwiczyły zdobyte umiejętności. Obejrzały film edukacyjny „Jak zdrowo korzystać z urządzeń cyfrowych” – dostępny na stronie:
https://www.cyfrowobezpieczni.pl/filmoteka/materialy-instruktazowe-dla-uczniow-szkol-podstawowych-kl1-3 
Ponadto dowiedziały się o zdrowotnych skutkach długotrwałego grania w gry komputerowe lub przebywania w Sieci, takich jak m.in. wady postawy, zmęczenie oczu, bóle głowy, brak ruchu, skłonność do niezdrowego odżywiania i ogólne zmęczenie organizmu.

mt_gallery: Porady na temat prawidłowej pozycji ciała podczas korzystania z urządzeń cyfrowych

Sprawdź także...