Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

PRZEDSZKOLAKI W TORUNIU

{multithumb}6 czerwca grupa przedszkolaków z oddziału szkolnego uczestniczyła w wycieczce do Torunia w Forcie IV. Jak to bywa w grodzie Toruń nie obeszło się bez pierników. Dzieci uczestniczyły w warsztatach pieczenia pierników. Jako Mistrzowie i Kuchciki poznali krok po kroku tajniki wypiekania Katarzynek, serduszek i kamieniczek. Spędzając czas w Forcie IV trzeba było przejść żołnierską musztrę Wraz z przewodnikiem maluchy poznały historię i budowę fortu oraz w jaki sposób służył do obrony miasta w tamtych czasach. W końcu przyszedł czas na gry i zabawy: sztafeta z granatem, przechodzenie przez hula hop, narty wieloosobowe, przeciąganie liny, rzuty do tarczy, skoki na trampolinie, turniej gry w bule. Zabawa była wspaniała a podróż pociągiem fascynująca.

 mt_gallery: Przedszkolaki w Toruniu

Sprawdź także...