Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Przedstawienie „Ukryty Skarb”

received 365370815576810{multithumb}W ostatnim czasie nasi uczniowie z zerówki zamienili się w aktorów. Na szkolnej scenie zagrali w przedstawieniu pt.: „Ukryty skarb”, odgrywając role leśnych wróżek, skrzatów, zwierząt, drzew i kwiatów. Celem inscenizacji było uświadomienie zaproszonym gościom, że wszyscy mamy ten „ukryty skarb” na wyciągnięcie ręki. Każdy z nas może go dotknąć, poczuć i zobaczyć – a skarbem tym jest las. Powinniśmy się o niego troszczyć i dbać, ponieważ to od niego zależy życie nas wszystkich. Na koniec występu dzieci powiedziały zdania, które powinny być dla nas przesłaniem: „Lasy to źródło życia, regulują poziom wód, chronią glebę, są płucami Naszej planety. Wszyscy potrzebujemy lasów do życia. Dlatego dbajmy o lasy, chrońmy je i cieszmy się nimi”.

 mt_gallery:Skarb

Sprawdź także...