Projekt ekologiczny

279766960 1026205474677249 7000741834438470121 n{multithumb}Zakończył się piąty moduł projektu ekologicznego „Bądź superbohaterem – ocal Ziemię”. Tym razem poruszany był temat zanieczyszczenia środowiska. Głównym celem zajęć było uświadomienie dzieciom, jak bardzo zanieczyszczona jest nasza planeta i co możemy z tym zrobić. Podczas doświadczenia stworzyliśmy smog w butelce, a następnie sprawdziliśmy co się z nim dziej podczas wiatru i deszczu. Porozmawialiśmy również o tym, co możemy zrobić, aby powietrze wokół nas było czystsze. Dzieci dowiedziały się również jak dużo śmieci produkujemy i co się dzieje ze śmieciami, które nie trafiają na wysypiska. Z zaciekawieniem obejrzały film „Kiedy utoniemy w śmieciach?”, dowiedziały się co to jest „pacyficzna plama śmieci”, a także się ile czasu rozkładają się poszczególne rodzaje odpadów. Miały okazję zobaczyć także alternatywy dla opakowań foliowych czy plastikowych butelek. Na koniec zajęć wykonały torbę wielorazową z niepotrzebnych koszulek.

mt_gallery:Projekt_ekologiczny