Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Szkoła Podstawowa nr 20 w ZSP nr 1 we Włocławku

Projekt ekologiczny dla klas 0-1 „Bądź superbohaterem – ocal Ziemię”

IMG 20230307 101226926 BURST000 COVER COMP{multithumb}

Zakończył się kolejny moduł projektu ekologicznego dla klas 0-1 – „Bądź superbohaterem – ocal Ziemię”. Jego celem było uświadomienie uczniom znaczenia wody w codziennym życiu, ukazanie problemów z niedostatkiem wody pitnej na świecie i jej zanieczyszczeniu. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się dlaczego Ziemia nazywana jest „niebieską planetą”. Podczas doświadczenia miały okazję zobaczyć, jak niewielka ilość wody spośród tej znajdującej się na Ziemi nadaje się do spożycia. Porozmawialiśmy o tym, do czego wykorzystujemy wodę na co dzień i co najważniejsze w jaki sposób możemy ją zaoszczędzić podczas codziennych czynności. Dzieci wymieniły również momenty, w których same zanieczyszczają wodę i znalazły odpowiedź na pytanie: „Jak to się dzieje, że woda z kranu jest czysta?”. Miały też okazję same ją oczyścić podczas przeprowadzonego doświadczenia.

 mt_gallery: projekt1

Sprawdź także...